Андріївські вечорниці

Дата: 13 грудня 2019 о 23:14
144 перегляда

Андріїв день – день в народному календарі слов’ян, день, який розпочинає  зимовий цикл народних свят.

У нашій школі добре знають  звичаї і традиції святкування народних свят. Тож, 13 грудня  до наших вихованців завітало свято Андрія Первозванного.  Діти зустрічали його Андріївськими вечорницями. Із захопленням готували костюми, варили вареники та пекли калиту. Хлопці  вчили пісні, а дівчата ворожили на свою долю.  Родзинкою заходу стало кусання калити. Кожен хотів спробувати цей запашний святковий хліб, проте його треба було витанцювати.  Тож,  хлопцям довелося проявити спритність, моторність та завзятість.  В оселі панував народний дух, атмосфера  родинного  затишку та тепла. Саме в такі хвилини  відчуваєш свій зв'язок з історією рідного народу, свою причетність до його  минулого, теперішнього та майбутнього.